Energetická úspora

Exteriérové tienenie v letnom období znižuje náklady na klimatizáciu až o 30%. Naopak v zime vylepšuje tepelnoizolačné vlastnosti okna až o 15-20%.

Excelentné tienenie

Exteriérové tienenie poskytuje predovšetkým spoľahlivé a moderné zatienenie interiéru.
Zároveň môže slúžiť ako výrazný archiektonický prvok stavby.

Ochrana okien

Na rozdiel od interiérového tienenia chránia žalúzie a rolety okná pred poveternostnými vplyvmi a UV žiarením. Výrazne tak predlžujú životnosť okien.

Kvalitné prevedenie

Použité materiály do exteriéru sú masívne, odolné voči poškodeniu vetrom. Pre dosiahnutie čo najdlhšej životnosti je možné použiť veternú automatiku.

Exteriérové tienenie

Žalúzie, rolety, markízy a pergoly. To všetko v najvyššej kvalite.

Exteriérové tienenie na rozdiel od interiérového ponúka množstvo výhod navyše:

  • ochrana interiéru pred prehrievaním v letných mesiacoch
  • zlepšenie tepelnoizolačných vlastností okna v zimných mesiacoch
  • výrazné úspory na prevádzku klimatizácie
  • zvýšená ochrana okien pred poveternostnými vplyvmi
  • zvýšenie bezpečnosti

Žalúzie

Exteriérové žalúzie predstavujú optimálne riešenie pre zatienenie a ako jediný exteriérový systém poskytujú aj možnosť plynule regulovať množstvo slnečného žiarenia a teda aj tepla, ktoré vpustíme do interiéru.

Rolety

Exteriérové rolety poskytujú najdokonalejšie zatemnenie, výbornú dodatočnú tepelnú a zvukovú izoláciu. Dokonale chránia Vaše okná pred UV žiarením a nepriazňou počasia. Na rozdiel od iných typov tienenia pre rolety silný vietor nepredstavuje žiadnu hrozbu.

Markízy

Markízy Vám poskytnú prístrešok pre príjemné posedenie na terase alebo v záhrade. Široká paleta výsuvných a pevných prevedení dokáže pokryť takmer všetky požiadavky aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Pergoly

Exkluzívne pergoly od talianskeho výrobcu s množstvom doplnkov pre tých najnáročnejších zákazníkov. Pergoly Genius predstavujú najvyššiu možnú kvalitu v nekompromisnom talianskom dizajne.